اخبارمسابقات

رویداد رسانه ای بچه های غدیر

رویداد رسانه‌ای نهج البلاغه با عنوان بچه های غدیر، جمعه ۱ مرداد ماه در کاشان برگزار شد.

این رویداد کاری مشترک توسط موسسه امیرالمومنین علیه السلام کاشان و قرارگاه رسانه ای شهید آوینی سپاه پاسداران بود که به مناسبت عید غدیر برگزار شد.نوجوانان ۱۲ تا ۱۷ ساله در دو مقطع متوسطه، با بهره گیری از رهنمودهای محتوایی حافظان نهج البلاغه به تولید آثار فاخر پرداخته و در مواردی نیز فنون تخصصی قالب های رسانه‌‌ای را فرا گرفتند.

در پایان این رویداد طی یک اتفاق ناب بیش‌ از نیمی از حکمت های نهج البلاغه بصورت یک کتاب مصور در قالب عکس‌نوشته (photo comment) توسط نوجوانان تولید شد.

این تجمع کم نظیر اصحاب حق و حقیقت نوجوانان دختر و پسر که در پرتوی جلوات امیر کلام شکل گرفت، توجه اشخاص زیادی از جمله مسئولان شهری، اداری، نظامی، فرهنگی و اجتماعی کاشان را جلب کرد و حضور آن ها را نیز به همراه داشت که از جمله آنها می‌توان به ریاست محترم اداره فرهنگ وارشاد کاشان، ریاست محترم اداره تبلیغات اسلامی، فرماندهی محترم ناحیه مقاومت بسیج صاحب الزمان سپاه، مدیریت محترم سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری وتعدادی دیگر از مسئولین شهری اشاره کرد.

لازم به ذکر است حضور هنرمندان عزیز در حاشیه این رویداد منتج به تولید محتوای طراحی های سیاه قلم، رنگ روغن، خطاطی، تذهيب نگاری، آبرنگ و… با موضوعات مرتبط با شعائر علوی در پایتخت نهج البلاغه شد.

بیش از ۳۰ گروه از دانش آموزان به رقابت فرهنگی رسانه‌ای پرداختند که حضور و ارادت خالصانه و صادقانه ایشان، موجب تعامل با حافظان کل قرآن و کل نهج‌البلاغه وهم چنین انس بیش از پیش با کلام مولا علی علیه السلام شدومنجر به تولیدات رسانه ای با موضوع نهج البلاغه در قالب های مختلف گشت.

اجرای گروه تواشیح صراط کاشان و تجلیل از خادمین رسانه ای از دیگر بخش های این رویداد بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا