اخبارخانه های نهج البلاغه

دیدار ۳۸ سفیر نهج البلاغه از ۱۵ کشور دنیا در کاشان

سفیران نهج البلاغه موسسه امیرالمومنین(علیه السلام ) از ۱۵کشور دنیا روز جمعه مورخ ۱۹آذر۱۴۰۰،مهمان پایتخت نهج البلاغه بودند.

طلاب حوزه‌ی جامعة‌ المصطفی العالمیه شهر مقدس قم برای آشنایی بیشتر با فضای پویش جهانی خانه های نهج البلاغه و هم چنین تعامل و بررسی جوانب این طرح جهانی در موسسه امیرالمومنین(علیه السلام )حضور بهم رساندند.
حجةالإسلام حسن‌زاده مديرعامل مؤسسه و مبتکر طرح خانه های نهج البلاغه با اشاره به راه های ترویج فرهنگ ناب نهج‌البلاغه مولاعلی علیه‌السّلام در دیگر ممالک، به تبیین این پرداخته و در ادامه به اصل محتوای گزاره های این کتاب گوهربار پرداختند.
گفتنی است در این دیدار مواردی از جمله:بازدید خانه‌ی بروجرودی ها، اقامه نماز جمعه در مصلی بقیه الله و هم چنین تشرف به بارگاه ملکوتی حضرت سلطان علی ابن امام محمدباقر(علیه‌السلام )در شهر اردهال از برنامه‌های متنوع این روز بود.
طی دیدار و ملاقات با نماینده‌ی مقام معظم رهبری آیت الله سلیمانی در میعادگاه نمازجمعه در رابطه با پویش جهانی خانه‌های نهج البلاغه از بیانات شیوای ایشان استفاده شد.
پذیرش خانه‌های نهج البلاغه در کشورهای فیلیپین، ساحل‌عاج ،افغستان، روسیه، الجزایر ،نیجریه ،گرجستان، هند و اندونزی و… از نتایج این گفتمان و دیدار یک روزه به حساب می آید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا