اخبارواحد آموزش

دوره های مدیحه سرایی

آموزش مداحی و مناجات خوانی

با هدف استعداد یابی، اخلاق مداحی، بهداشت صدا، آداب و روش های ایراد سخنرانی، آشنایی با مقاتل و تاریخ اهل بیت، آسیب شناسی مداحی و همچنین یادگیری مفاهیم نهج البلاغه؛ این دوره تحت نظر حجت الاسلام حسن زاده و ذاکر اهل بیت آقای خدادوست برگزار می شود.

مخاطبین این دوره کودکان و نوجوانان ۸ تا ۱۶ سال می باشند. این دوره به صورت ترم های ۶ ماهه انجام می پذیرد. در طول سال های اخیر حدود 1000 نفر از مخاطبین علاقه مند و مستعد در این کلاس ها حضور یافته اند.

جهت یادگیری و آموزش بهتر و روان تر و بر اساس سطح استعداد و مهارت، مادحین به چند کلاس تقسیم می شوند. با هدف انس و آشنایی هر چه بیشتر این عزیزان با شهدای گرانقدر اسلام، هر کلاس با نام یکی از این بزرگواران (شهید هادی، شهید صدر زاده، شهید حججی، شهید بابایی و…) مزیّن شده است.

بخشی از نحوه برگزاری کلاس ها به شرح فوق می باشد. هر هفته با توجه به این موضوع که ایام شهادت یا ولادت باشد، تکالیف در فضای مجازی آموزش بارگزاری می شود. مادحین موظف هستند تکالیف را حفظ و آماده نموده و هر هفته با حضور در حسینیه مؤسسه واقع در میدان کمال الملک تکلیف خود را ارائه دهند.

جهت استحضار و اطلاع والدین از وضعیت فرزند خویش، هر هفته به مادحین کارنامه ارائه می شود. از موارد آن میتوان به میزان تسلط بر محتوا، میزان تسلط بر ضرب آهنگ، زبان بدن و… اشاره نمود.

همچنین با هدف تبلیغ، پیشرفت مادحین و کاهش اضطراب و استرس، دیگر تکلیف مادحین این می باشد که هر هفته می بایست در مدرسه، مسجد یا حسینیه محل، اجرای برنامه داشته و فیلمبرداری نموده و در کلاس ارائه دهند.

 لازم به ذکر است در پایان هر ترم برای ارزیابی و ارتقا مادحین به سطح و کلاس بالاتر آزمون کتبی و شفاهی برگزار می گردد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا