اخبارخانه های نهج البلاغه

خانه های نهج البلاغه

یکی از مهمترین اقدامات موسسه امیرالمومنین علیه‌السلام کاشان در ۶ ماهه‌ی اول سال ۱۴۰۰، راه اندازی طرح خانه های نهج‌البلاغه بصورت ملی بود که به حمدالله حدود ۱۳۰ خانه در سطح کشور تا کنون از شهر های مختلف، از این طرح استقبال کرده اند و همچنان در حال گسترش است.

گفتنی است در این طرح ،داوطلبان منازل خود را به محفل انس با نهج‌البلاغه مبدل می کنند و در جمع های خانوادگی، دوستانه و حتی بزرگتر، ضمن یادگیری معارف ناب علوی، خانه خود را با نور کلام امیرالمومنین علیه‌السلام بیمه می کنند.انشاالله

این محافل می توانند ویژه خردسالان، نوجوانان و جوانان، بزرگسالان و در سطوح عام و تخصصی برپا شوند.


گستره این طرح تا اسپانیا و پاکستان نیز رفته است و خانه های نهج‌البلاغه ای در این کشور ها شروع به فعالیت کرده اند.

حمایت موسسه امیرالمومنین ع، ضمن تربیت و اعزام مربیان نهج‌البلاغه به این منازل، مشاوره و ارائه راه کارهای برگزاری و ارسال محتوا در سطوح مختلف و با توجه به مخاطب هر محله می باشد.


همچنین اختصاص یک پلاک با شماره انحصاری آن منزل، تحت عنوان «خانه نهج‌البلاغه» به داوطلبان عرضه میگردد، تا آن‌منزل در محله، به پایگاه نشر کلام امام علی ع شناخته شود.

از دیگر برکات طرح ملی خانه های نهج‌البلاغه میتوان به آغاز دوره مجازی تربیت مربی نهج‌البلاغه با شرکت کنندگانی از پاکستان و ایران با تدریس حجت الاسلام حسن زاده مدیرعامل موسسه امیرالمومنین و مبتکر طرح خانه های نهج‌البلاغه نیز اشاره کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و پیوستن به این طرح با شماره زیر در ارتباط باشید.


۰۹۰۱۵۷۷۹۱۷۶

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا