اخبارهیئت حافظان قرآن و نهج البلاغه

مراسم باشکوه دعای عرفه

مراسم معنوی دعای عرفه، دیروز شنبه ۱۸ تیرماه همزمان با ۹ ذی الحجه به میزبانی موسسه امیرالمومنین (ع) کاشان با حضور صدها نوجوان و جوان کاشانی در مصلی نماز جمعه این شهر برگزار شد.

مدیر عامل موسسه امیرالمؤمنین (ع) با اشاره به اینکه روز عرفه، روز شناخت است و روزی است که خدای سبحان بندگان خود را به عبادت و اطاعت خویش فرا می‌خواند‌؛ افزود: در این روز خداوند خوان کرم و احسان و لطف خود را برای بندگان می‌گسترد و در‌های مغفرت و بخشش و رحمتش را بر روی آنان می‌گشاید. عرفه، روز نیایش و رستگاری است، روز تجلی عبادت و پرستش است، روز به اجابت رسیدن حاجات است، روز مغفرت و بخشش است و در یک کلام عرفه، روز تولد دوباره است.

 

وی ادامه داد: یکی از فعالیت های موسسه امیرالمومنین (ع) کاشان برگزاری مراسم عبادت و نیایش به مناسبت ها و اعیاد مذهبی است که با استقبال با شکوه اقشار گوناگون از مرد و زن گرفته تا پیر و جوان قرار می‌گیرد. 

 

حسن زاده در پایان با بیان اینکه در این مراسم نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان و نیز شماری از مسئولین شهر نهج البلاغه حضور داشتند؛ گفت: حال و هوای مراسم عرفه امسال با سال‌های گذشته فرق داشت زیرا مردم پس از دوسال دوری با پشت‌سر گذاشتن بحران کرونا مهمان این ضیافت الهی بودند.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا