اخباراخبار ویژه

کلنگ زنی مجتمع چند منظوره بین المللی نهج البلاغه در کاشان پایتخت نهج البلاغه

صبح دوشنبه همزمان با اعیاد شعبانیه، آیین آغاز عملیات کلنگ زنی و احداث مجتمع چند منظوره بین المللی نهج البلاغه مولا علی (علیه السلام) با حضور نماینده ولی فقیه و امام جمعه معزز دارالمومنین کاشان حضرت آیت الله سلیمانی  و جمعی از مدیران و خیرین محترم شهرستان و همچنین ام البنین کاشان والده شهیدان بارفروش برگزار گردید.

مدیر موسسه امیرالمؤمنین(علیه السلام) ضمن عرض تبریک اعیاد شعبانیه و بیان صفات مولا علی (علیه السلام) اظهار کرد: کلام مولا به مالک اشتر خط بطلان بر تمام تبلیغات مسموم مستکبرین جهان می باشد. مولا (علیه السلام) می فرمایند: حتی افرادی که مسلمان هم نیستند می توانند در دین اسلام با شما زندگی کنند.

حجت الاسلام مجتبی حسن زاده تصریح کرد: امیدواریم با احداث مجتمع بین المللی نهج البلاغه بتوانیم کلام مولا را نه تنها در سطح  کشور بلکه در کل جهان اسلام گسترش دهیم.

وی گفت: با کلنگ زنی این مجتمع از علما، مسئولین و خیرین محترم انتظار داریم که هر کدام به سهم خود در راه اندازی این مجتمع بین المللی کمک کرده و تمام تلاش خود را به کارگیرند.

نماینده ولی فقیه ضمن عرض خیر مقدم خدمت آیت الله دین پرور ریاست محترم بنیاد بین الملل نهج البلاغه کشور و مسئولین محترم؛ فعالیت برای نهج البلاغه و اهل بیت (علیهم السلام) را در کنار کار برای قرآن، اجابت حدیث شریف ثقلین دانسته و دفاع از مولا علی (علیه السلام) را پاسداری از کلام ایشان (نهج البلاغه) عنوان کرد.

آیت الله سلیمانی اظهار داشت: نهج البلاغه منشور حکومتی، مدیریتی، اعتقادی، اخلاقی و ترجمان قرآن می باشد.

ایشان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم تصریح کرد: درست است که تاکنون جاهلیت بشر، انسان را از این نعمت بزرگ محروم کرده است اما بی تردید با حکومت جهانی فرزند امیرالمومنین حضرت بقیه الله (عجل الله تعالی فرجه الشریف) جهان تحت لوای نهج البلاغه قرار خواهد گرفت.

همچنین در ذیل این مراسم آیت الله دین پرور با اشاره به اینکه نهج البلاغه نمونه کامل فرهنگ، انسانیت، اخلاق، معنویت، تقوا و خدمت گزاری است بیان کرد: امروزه نبود انسانیت گمشده بشریت می باشد و جهان تشنه منبع انسانیت و تقوا بوده که جز در مکتب اسلام و حکومت پنج ساله علوی یافت نمی شود.

وی افزود: شیعیان و جمهوری اسلامی که حکومت خود را در پرتوی کلام مولا علی (علیه السلام) بنا نهاده باید این فرهنگ را گسترش داده و در تمام شهرها این محتوای اعجاز آور را که روح انسانیت، خدمت و دوستی را تداعی می کند ترویج دهند.

رئیس بنیاد بین الملل نهج البلاغه کشور با معرفی نهج البلاغه به عنوان منشور جاودانه تصریح کرد: بعد از گذشت حدود هزار سال و با وجود تمام مخالفت ها و کارشکنی ها، نهج البلاغه و کلام امام (علیه السلام) توانسته است خود را در دنیا نشان دهد و حتی در سازمان ملل به عنوان سند مطرح شود.

آیت الله دین پرورکاشان را پیشگام فعالیت های نهج البلاغه دانسته و افزود: امیدواریم این کار بزرگی که آغاز شده همواره روبه گسترش باشد و این مجتمع عظیم به زودی راه اندازی شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا