اخباراخبار ویژه

نشست هم افزایی ایران وپاکستان در حوزه نهج البلاغه

نشست هم افزایی دو کشور شیعی ایران و پاکستان در حوزه ی فعالیت های تبلیغ و ترویج نهج البلاغه تیرماه 1400در کاشان برگزار شد.

در این نشست که با هدف بررسی و هم‌افزایی فعالیت ها و انتقال تجربیات علمی موسسه امیرالمومنین علیه السلام کاشان، از پایتخت نهج‌البلاغه و تشکل نهج‌البلاغه جامعه‌المصطفی العالمیه در موسسه امیرالمومنین(ع) کاشان تشکیل شد، حجت الاسلام مجتبی حسن زاده مدیرعامل موسسه امیرالمومنین (ع) به همراه معاونت های این موسسه و مسئول خانه های نهج‌البلاغه همچنین حجت الاسلام سید عباس مسعودی، به همراه مسئول فرهنگی جامعه‌المصطفی و ۱۲ تن از طلاب و فعالین حوزه نهج البلاغه از کشور پاکستان حضور داشتند.

مسئول تشکل نهج البلاغه جامعه المصطفی حجت الاسلام میثم طه در این نشست به معرفی برخی فعالیت ها و کنفرانس های نهج‌البلاغه ای پرداخت که حاصل آن تدوین نمودارهای خطب نهج البلاغه از جمله خطبه متقین است.

وی افزود: در حیطه فعالیت های تبلیغی، مسابقاتی با مفاهیم نهج البلاغه توسط این تشکل برگزار شده است و همچنین با توجه به علاقه دوستداران نهج البلاغه پیگیر چگونگی خوانش و سبک های قرائت نهج البلاغه نیز هستیم.

همچنین اظهار داشت: تشکل نهج‌البلاغه خواستار برقراری روابط مستمر برای فراگیری تخصصی معارف نهج‌البلاغه و روش های تبلیغی از سوی موسسه امیرالمومنین علیه السلام، با توجه به سابقه ۱۷ ساله و موفقیت های این موسسه می باشد.

در ادامه حجت‌الاسلام حسن زاده با اشاره به برخی فعالیت های موسسه امیرالمومنین‌(ع)، ازجمله مدارس حفظ یکساله قرآن و نهج‌البلاغه، مدارس قرآنی در مقطع ابتدایی، دوره های تربیت مربی، طرح خانه های نهج البلاغه و …
از آمادگی حمایت برای برگزاری دوره های مشترک از جمله دوره تربیت مربی نهج‌البلاغه و پشتیبانی خانه های نهج‌البلاغه در پاکستان خبر داد و به  برخی پرسش های تخصصی طلاب پاکستانی در حوزه معارف نهج‌البلاغه پاسخ داد.

معاونت برادران موسسه امیرالمومنین(ع)، آقای حامد رجبی نیز با معرفی بیشتر فعالیت های تبلیغی و ترویجی از جمله برگزاری هیئات موثر، ذکر نکاتی از نهج‌البلاغه قبل از شروع منبرهای مذهبی، برگزاری مسابقات عمومی، فعالیت های رسانه ای و … پیشنهاداتی در این زمینه به مسئول تشکل نهج‌البلاغه جامعه المصطفی، ارائه کرد.

برقراری ارتباط تصویری با یکی از فعالین حوزه نهج‌البلاغه در کشور پاکستان، جناب آقای علوی و اجرای برنامه توسط خردسالترین حافظ نهج‌البلاغه، حیدرعلی حسن‌زاده، از دیگر بخش های این نشست بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا