اخبارمدارس حفظ یکساله قرآن ونهج البلاغه

طرح حفظ یکساله قرآن کریم و نهج البلاغه

برای اولین بار در سطح جهان اسلام این طرح تخصصی به صورت مجازی و نیمه حضوری برگزار گردید. این دوره نورانی با استقبال و ثبت نام علاقه مندان بسیاری از سطح کشور همراه شد.

مخاطبین این دوره را سنین 13 تا 18 سال تشکیل می دهند. بعد از مصاحبه اولیه 30 نفر از شرکنندگان واجد شرایط بوده که 15 نفر امتیاز قبولی شرکت در دوره آزمایشی را کسب نمودند. به علت شرایط ویژه کرونایی، طرح آزمایشی بصورت مجازی در بازه زمانی 20 روزه انجام پذیرفت. پس از اتمام دوره آزمایشی 6 نفر از قرآن آموزان حدّنصاب شرکت در طرح اصلی را دریافت نمودند. با شناسایی افراد پذیرفته شده، قرآن آموزان با برنامه ریزی و تحت نظر اساتید شروع به حفظ کلام نور نمودند. کلاس های این دوره هر روز به صورت آنلاین در نرم افزار اسکای روم انجام می پذیرد. در ساعاتی مشخص نیز پشتیبانی اساتید صورت میگیرد.

در طی برگزاری این دوره در کنار حفظ کلام حق؛ تفسیر، صوت و لحن، تجوید، مهدویت، اخلاق، مهارت های انگیزشی و مفاهیم نهج البلاغه نیز توسط اساتید برجسته تدریس می گردد.

همچنین لازم به ذکر است تاکنون حفاظ موفق به حفظ 15 جزء قرآن کریم شده اند.

در پایان طرح نیز به حفاظ محترم، گواهینامه پایان دوره و مدرک حفظ کل قرآن از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعطا می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا