درباره ما

مدارس شبانه روزی حفظ یکساله قرآن و نهج البلاغه

در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات ایشان در خصوص کتاب نهج البلاغه که « امروز بیشترازهمیشه، ملت و جامعه اسلامی ما به نهج البلاغه نیازمند است » و سفارش ایشان نسبت به حفظ قرآن کریم که «ما باید ۱۰ میلیون نفر حافظ قرآن داشته باشیم»؛ موسسه امیرالمومنین علیه السلام کاشان، پس ازیک دهه برگزاری کلاسهای حفظ قرآن و نهج البلاغه درقالب طرح های هفتگی ویکساله نیمروزی؛ اولین مدرسه شبانه روزی حفظ یکساله قرآن و نهج البلاغه کشور را در کاشان از تیرماه ۹۲ راه اندازی کرد.

 مزایای این طرح برای حافظان قرآن کریم:

-اعطای مدرک معتبر از معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

-تجلیل و کمک هزینه عتبات عالیات به نفرات برگزیده دوره

-امتیاز شرکت در آزمون کارشناسی ارشد وزارت علوم جهت کسب مدرک لیسانس علوم قرآن و حدیث

مزایای این طرح برای حافظان نهج البلاغه:

-اعطای گواهی نامه پایان دوره

-تجلیل از نفرات برتر و استعدادهای درخشان و اعطای کمک هزینه سفر عتبات عالیات به نفرات برگزیده

موسسه امیرالمومنین علیه السلام اولین موسسه ای است که درکشور، حفظ یکساله هردوکتاب قرآن ونهج البلاغه را همراه با ترجمه و تفسیر به صورت شبانه روزی برگزار می کند که تا کنون بیش از ۱۵۰ نفر حافظ کل قرآن کریم، بیش از ۵۰ نفر حافظ کل نهج البلاغه برای اولین بار در جهان تشیّع و بیش از ۱۵۰۰ نفر حافظ قسمت هایی از قرآن کریم را در قالب طرح های هفتگی، یکساله نیم روزی و شبانه روزی تربیت کرده است.

ثبت نام از علاقه مندان شرکت در هشتمین دوره حفظ مدارس شبانه روزی از بهمن ماه ۱۳۹۸ آغاز شده است که پس از نام نویسی در یکی از رشته های قرآن یا نهج البلاغه، مصاحبه و گزینش از ثبت نام کنندگان صورت خواهد گرفت.

پس از پذیرش افراد مورد نظر، دوره آزمایشی حفظ انجام خواهد شد که داوطلبان در دوره آزمایشی باید اجزا تعیین شده را به صورت روزانه حفظ کنند و در پایان این دوره از فراگیران آزمون کتبی و شفاهی گرفته خواهد شد. در نهایت افرادی که بتوانند حد نصاب نمره را کسب کنند، به دوره حفظ یکساله راه پیدا خواهند کرد.

طرح یکساله حفظ قرآن و نهج البلاغه همراه با برگزاری کلاس های تجوید، امام شناسی، اخلاق، صوت و لحن و تفسیر  و هم چنین اجرای برنامه های فرهنگی، ورزشی و اردویی می باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا